Ask

23. ledna 2014 v 21:56 | Shaymin |  Co si myslím o...
Nudííím se. Napiš. Nuda. Odpovím na vše. Jdi někam, anonyme. Tak. Přesně tato slova komentují webové odkazy bídníků, kteří svůj čas vloží do odpovídání na "hejty" a dotazy všeho druhu. Odkazy na internetovou stránku Ask. Co to vůbec je? A proč to dělají? Jaký to má smysl?


Víte, myšlenka je vždy krásná. Jen lidé to kazí. A možná je to tak i s Askem. Já osobně v něm vidím pomlouvání "do očí". Zdroj bolesti, hádek, někdy i pobavení. Ale co byl ten původní nápad, který stvořitele cvrnkl do nosu? Stvořil jej v dobrém? Nebo snad ve zlém? Na Asku nic moc smysluplného nevidím. Je to jen další způsob, jak se oddálit od člověka. I když to tak na první pohled nevypadá. A vše, co na mě z těchto stránek akorát vykřikuje, jsou ony "hejty", ze kterých jsou spovídaní smutní. A neznám žádného uživatele Asku, který by tam jednu negativní otázku/větu neměl.
Tak proč jej i nadále mají? A proč na to odpovídají? Jsem toho názoru, že to vše souvisí s dnešní "skleníkovou generací", která si prostě někam nezajde čistě popovídat. Když sedíte naproti sobě, bavíte se zcela o všem. Bavíte a později i nasloucháte, protože vidíte jejich tvář, mimiku, řeč těla... To většinou při chatování neuděláte. Nemáte tu potřebu. Nevidíte, že má váš kamarád na mysli nějaké trápení. A zde je ten problém. Člověk totiž velmi rád povídá sám o sobě (všimněte si toho někdy). Nemá-li nikoho, kdo by si jej poslechnul, založí si Ask, kde to může udělat milion jiných lidí. Každého přece polichotí, když je o něj i sebemenší zájem. Třeba i zájem typu: Jaký je tvůj nejoblíbenější film?
Ono se vám to pak začne líbit. Ale jednoho dne mohou tyto milé pozornosti nahradit "hejty". Každý má alespoň jednoho nepřítele. (Kdo ne, tak se bojí.) Jakožto váš nepřítel se snaží zaútočit všemi možnými způsoby. A jelikož je Ask anonymní, dostává se na 1. místo v žebříčku míst ke zdeptání. Hater si to sice neuvědomuje, ale svým způsobem tímto šikanovanému napomáhá k ještě větší pozornosti a možnosti vyprávět o sobě. Jakmile nějaký člověk uvidí, že jeho přítele "hejtují", napíšou mu ihned na Ask, jak moc úžasný je a že mu jen závidí. Šikanovaný si postěžuje a dodá si pocit, že je o něj zájem. A opět přichází na řadu nepěkné otázky. Tak to jde dál a dál. Jak to dopadne - nevím.
Taky mám někdy to pokušení zkusit si Ask. Zajímalo by mne, jestli bych měla taky nějaké šikanátory. Ještě jedna věc: když jste pod pseudonymem, nejste zajímaví. Protože si nikdo na vaše jméno nemůže utrousit nejapnou poznámku.

Doufám, že jsem vám alespoň trochu přiblížila můj názor. To zpracování se mi moc nelíbí. Určitě bych od češtináře dostala 4. Ale to je jedno. Jsem totiž ráda, že mě něco k blogu opět dokopalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 van Filuta van Filuta | E-mail | Web | 24. ledna 2014 v 22:50 | Reagovat

Velmi zajímavá úvaha... Myslím si o Asku něco podobného. Když byl nový, pořád mě někdo přesvědčoval, ať si ho založím, že je to super, bude mě to bavit, můžu být anonym, blahblahblah,... A teď? Teď už na něj chodí opravdu jen ti, kteří si nevěří a nechtějí si promluvit normálně. A když už se občas objeví někdo jiný, je to jen ze zvědavosti, či z nudy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama