2. díl

11. června 2013 v 15:52 | Shaymin |  Anime bez názvu
Stíny si hrály na jejím obličeji. Na dlaních ji šimral mech, na kterém seděla. Byl studený, vlhký a za chvíli ji namaloval na sukni svůj otisk. Ale bylo jí to jedno. Se zavřenými oči seděla opřená o strom s hlavou vzhůru. Přemýšlela. Přemýšlela a tvořila další části svého příběhu.

Otevřela zelené desky, nalistovala naposledy popsanou stranu a pustila se do pokračování. Už popsala tři stránky, když v tom najednou uslyšela cvakání drápků po blízkých kamenech. Zvedla a hlavu a před sebou spatřila bílé stvoření. ,,Satu!" Štěně se na Natsumi vrhlo, začalo skákat a oblizovat naštvanou tvář a ruce. To Natsumi dojalo a změkla jako pudink na slunci. Vzala Satu do náruče, jako kdyby byla miminko, a podrbala ji na bříšku. ,,Satu, Satu, Satuno...," začala škádlit, Satu si z toho nic nedělala, ale začala se Natsumi kroutit, aby se vymanila z jejího objetí. Po zdárném pokusu se nemotorně skutálela po jejich pokrčených kolenech na zem. Pyšně se postavila na všechny čtyři a s nataženýma ušima se vydala hlouběji do lesa. To v Natsumi vyvolalo nepříjemný pocit, že by se štěně mohlo ztratit. Co nejrychleji odložila deník a vyškrábala se na nohy. ,,Satu!" Ale jako by neslyšela. Ťapala si to dál do lesa. ,,Satu!" Poté, co se za ní Natsumi rozběhla, jako by si myslela, že je to hra, a přidala na rychlosti. Jako by si hrály na honěnou. Běžící bílá chlupatina a uřícená dívka, co si každou chvíli urovnávala její uniformní sukni. Pak se to ale vymklo kontrole. Natsumi ztratila Satu z dohledu. ,,Satu! Satuuu!" Zůstala stát na místě a v předklonu si položila ruky na kolena. Zhluboka oddychovala. ,,Satuu!!!" Připadala si tak bezradně. Musí ji najít. Ale jak chce člověk najít malé stvoření ve velkém a tmavém lese? Narovnala se a z plných plic zařvala přes celý les její jméno. Očima proletěla celý les. A pak za sebou uslyšela šustnutí. V domění, že je to Satu, se prudce otočila s nadávkou na jazyku, ale rychle to slovo polkla, protože před ní stál její starší bratr Shin se Satu v náruči. ,,Shine? Satu!" Natsumi se k Shinovi rozběhla s úmyslel mu štěně sebrat a dát jí přes zadek, ale Shin proti ní jen vztáhl ruku se vzpřímeným ukazováčkem. ,,Ne-e, ne-e. Kdo by měl dostat za uši, jsi ty."
,,Cože, Shine?" Natsumi zůstala jen nevěřícně hledět. ,,Já? Já jsem nezdrhla!"
,,Vážně? Satu říkala něco jiného."
,,C-co? Satu? Satu je pes, Shine. Co se ti, proboha, stalo?" Shinovi se ve tváři objevil výraz zhrození. Přitiskl Satu více k hrudi, otočil se a se skloněnou hlavou klusal ven z lesa. Natsumi se za ním rychle vydala. Chtěla odpověď, kterou jí Shin dlužil. ,,Shine? Shine?!" Nechtěla polevit, dokud jí to neřekl. Pobíhala kolem něj, stavěla se před něj, ale Shin jako by se uzavřel a pokračoval dál z lesa ven. ,,Shine! Pokud mi to nevysvětlíš, řeknu mámě o tom, že plánuješ jít na tu Junovu párty." Čekala, že hned zastaví a s odpovědí ji začne prosit na kolenou, ale šíleně se spletla. Ani nezpomalil na tempu. Jen z něj vyklouzlo: ,,To je jen výmluva."
,,Co? Jaká výmluva? Pro koho?"
,,Víš, Natsumi, proč tak skvěle plníš roli mladší sestřičky?" Natsumi nechápavě mlčela. ,,Protože máš plno dotěrných otázek!"
,,To proto, že je ve mě můj starší bratr probouzí, abys věděl... A ty zase odcházíš od tématu!"
,,Možná protože se s tebou o tom nechci bavit."
,,O čem? Že ses s největší pravděpodobností zbláznil a mluvíš s našim psem?"
,,Taky jsem si to myslel..."
,,Co sis myslel?"
,,Že jsem se zbláznil...," to byla poslední věta, kterou k ní Shin ten den promluvil. I když byla překvapená, Natsumi nestačila a chtěla z něj dostat více. Z přemýšlení jí ale vytrhl zvuk zaklapující se branky, do které narazila. S nataženou rukou se z ní za zavírajícími vchodovými dveřmi vydralo jen: ,,Počkej na mne, Shine!" Ale Shin jako by to neslyšel. Nevěděla, co udělat dříve. Nakonec se rozhodla vrátit se zpět do lesa pro deník, a pak si promluvit se Shinem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LadyWolf LadyWolf | Web | 12. června 2013 v 14:44 | Reagovat

moc pěkně píšeš! :))
příjemný a zajímavý příběh - na tvůj blog se rozhodně budu chodit dívat často :))

2 Shaymin Shaymin | Web | 12. června 2013 v 16:29 | Reagovat

[1]: Moc děkuju. :)

3 LadyWolf LadyWolf | Web | 12. června 2013 v 16:57 | Reagovat

[2]: není zač :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama