Henry Hříšný Růženec

28. dubna 2013 v 21:27 | Shaymin |  Úryvky z pirátova deníku
5. května

Další tajemství naší posádky odhaleno. Stalo se tak při posedu s piráty, který se koná každý úplněk. Na těchto posedech alespoň jeden pirát odhalí své tajemství. Bývají zvláštní: zabil jsem svou zahradnici, zbohatnul jsem na gumových myších a jmění jsem poté prochlastal, atd. Ale dnes jsme se dozvěděli jeden z nejděsivějších příběhů v historii naší lodi. Dozvěděli jsme se původ kapitánovi přezdívky Henry Hříšný Růženec.


Bylo -. bylo, kdysi dávno, ještě před tím, než Henrymu vyrostl první chlup na bradě, se Henry nejmenoval Henry. Nejmenoval se dokonce ani Henry Hříšný Růženec. Ne, byl to prachobyčejný chlapec jménem Benjamin, který neměl o jeho budoucnosti ani ploutev. Benjamin vyrůstal se svou matkou a se svými 4 sestrami, jež musel po otcově smrti živit. Prošel všemi možnými profesemi: čističem bot, odšupinovávačem ryb až po podomního prodavače otroků.
Jednoho dne z toho Benjaminovi natolik přeskočilo, že utekl daleko od domova do dalekých lesů. V těchto lesích nějakou dobu přežíval, dokud jej nespatřili obyvatelé jedné vesnice, kteří jej označili za Aviemorské bahení stvoření. Jak to ale chodí, ve vesnici se našla dívka, co pevně věřila, že Benjamin není bahení stvoření, ale chlapec, který jen potřebuje pořádně vymydlit. Jedné noci vtrhla do lesů, vystopovala Benjamina podle pachu starých otroků a odvedla jej do místního kostela. V kostele jej pořádně vydrhli, naučili novým způsobům, ale jediné, co jim vrtalo hlavou, byla věc, kterou si Benjamin přinesl s sebou - byl to růženec. Komplet nový růžene.
Jak léta plynula, Benjamin mužněl a objevoval krásy a krásky vesničky. Hlavně ty krásky. Z Benjamina se stal naprostý lamač srdcí. Těch dívek bylo tolik, až si lidé ve vesnici říkali, že kdyby si je někam zaznamenával, byl by to světový rekord. A kam jinam by si to značil než na věc, kterou měl stále u sebe - jeho růženec. Proto Benjamin za každou hříšně lapenou dívku utrhl jeden kamínek. Od té doby hříšný růženec nosí stále při sobě.
A jméno Henry? To si dal po jedné couře z přístavu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama