Nudnou dokonalost nebo zábavné utrpení?

11. března 2013 v 15:17 | Shaymin |  Téma týdne
Mé nejideálnější místo se stále mění. Ne z jednoho bodu A do druhého bodu B, ale mění se jeho podoba, uspořádání, pravidla. Jak je to možné? Bohužel je jen v mé hlavě...

Nejraději bych bydlela, žila několik životů. Scénář by mohl být stejný, ale prostředí a doba by se mohly měnit. Jeden život středověk, druhý 20. léta v Americe a tak. Samozřejmě by byly naprosto dokonalé - bez jakýchkoliv nemocí, válek, nelidskosti a všichni by byly slušní, počestní a měli úctu... Ale stál by ten život za to?
Když si vezmete, zápletka (skoro) každé knihy nebo filmu pojednává o souboji dobra a zla, kde nakonec s pomocí hlavního hrdiny dobro vyhraje. takže kdyby byl ten život dokonalý, asi by byl i nudný. A co vybrat? Nudnou dokonalost nebo zábavné utrpení? (Zní to strašně sado maso.)
Asi si nechci vybrat. Vlastně zábavné utrpení žijeme (jo, pro mě je Zeman utrpení a lidská hloupost taktéž). Akorát si neuvědomujeme, že je zábavné, ale záleží na tom, jak do toho kdo půjde. Nemůžete ležet doma u televize a nadávat na ten život, jak je nudný, když nepřidáte ruku k dílu... Pak je zde ovšem další faktor: věk. Sice nemá cenu zde sedět a psát o tom, jak bych chtěla žít, ale taky se nemůžu zvednout a postavit si srub někde uprostřed divočiny. Pak bych neměla srub, ale místo v Kromclu.
Můžu prostě jen rozvíjet své vysněné místo a někdy to realizovat i na svém pokoji (pokud ovšem nebydlíte se svou sestrou - můj případ). A hledat lidi, které byste chtěli na tom místě mít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama