Nekonečno

25. února 2013 v 17:24 | Shaymin |  Téma týdne
Jen tak pro jistotu: příběh je smyšlený! A historické, gramatické, slohové chyby a osekanost ignorujte. Buďte té lásky.

Zbývá jen několik minut. Oba soupeři jsou zpocení, unavení, ale ne natolik, aby to jeden z nich vzdal. Napětí v sále je tak husté, že by v něm stála lžička. Publikum jen tiše sedí a někteří z nich lžičky dokonce vytáhnou...
,,Houby, houby, houbičky!" vykřikl profesor Schreiber. ,,Nekonečno neexistuje. Vše někde končí. Teda kromě přímek... Ale jinak vše má svůj konec." Osazenstvo přikloněné názoru profesora Schreibera hlasitě zajásalo. Schreiber hodil vítězný pohled na své přívržence a s úšklebkem dodal: ,,Je to na vás, doktore Himmlere."
Všichni pohlédli na malého muže za pultíkem. Nádech, výdech. Jo, to všechny zhypnotizovalo a Himmler začal s obhajobou nekonečna v rádiovém pořadu Vědci proti sobě: Existuje nekonečno?: ,,Pane Schreibere..."
,,Prosím, říkejte mi profesore."
,,Pardon pa-profesore. Ehm, no, vždyť vy nemáte žádné důkazy proti nekonečnu."
,,Ale mám. Vidíte, že by tento stůl někam pokračoval? Že by člověk neumíral? Že by strom stále plodil jablka?"
,,To máte pravdu, ale vy jste pouze vyjmenoval věci fyzické. Co třeba taková víra? Ta konce nemá. Bude se živit dál a dál, dokud věřící nevyhynou a ..."
,,A, a, a... Věřící vyhynou a to bude její konec. SKONČÍ!" Publikum zajásalo. Schreiber to měl skoro vyhráno. Zbýval mu už jen malý kousíček do cíle a Himmler to věděl, všichni to věděli. Ovšem je to taky Himmlerova chyba. Neumí obhajovat, tím to je. Není divu, že jej nepustili na práva i přes všechnu snahu a vliv otce.
,,Jistě, skončí, ale né svou vinou. Není právě toto ona nekonečnost, kterou se snažíte zašlapat?"
Profesor Schreiber jen zakroutil hlavou: ,,Doktore Hammlere, víte čeho je nekonečnost složenina? Ne a konečnost. To znamená, že nemá konce! A sám jste mi zde před chvílí řekl, že i ta vaše "nekonečná" víra skončí. Vy si protiřečíte."
Hammler skonil hlavu v důkaz prohry. Došly mu nápady. Nevěděl, co říct. Uchýlil se k nejzoufalejšímu činu.
,,Ale nekonečnost existuje!" zvolal doktor. ,,Je! Je všude v nehmatatelném!"
,,No jistě, doktore. Myslím, že všichni víme, co z dnešní debaty plyne."
Hammler nebyl schopen slova. Schreiber jej nepotřeboval.
A tak si jej převzal moderátor: ,,A toto je, dámy a pánové, konec dnešní debaty. Na závěr bychom se jen zeptali dnešního hosta, velkého myslitele, pana Einsteina, co si myslí o této diskuzi, o tomto tématu... Ehm. Dobrý večer, pane Einsteine, jak by jste se vyjádřil k právě proběhlé diskuzi?"
Rozcuchaný, šedovlasý pán odpověděl jen jednou větou, kterou překvapil: ,,Jen dvě věci jsou nekonečné: vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si nejsem jistý."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Arthur Arthur | E-mail | Web | 14. dubna 2013 v 1:47 | Reagovat

To je dokonalé! Ale s mojí schopností vnímat - jsou skoro dvě ráno - si to přečtu někdy jindy a budu dávat větší pozor. :D Jo.. jsem zrovna mimo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama